O nás

Jmenuji se Kateřina Lukešová, pocházím z Trutnova, ale od roku 2006 bydlím v Brně, kde jsem nejprve studovala a nakonec tu také zůstala.

Vztah ke zvířatům mě provází snad celý život a nikdo netušil, jak se říká „Po kom to ta holka má“. Jezdila jsem ke koním a zachraňovala psy na ulici. I když jsme v mém dětství doma žádné zvíře neměli, tak postupem času jsem si nějaké ty chlupáčky vybojovala. Začalo to nevinně: myš, potkan, králík, kočka, až jsem se nakonec dostala tam, kde jsem teď! Během celé té doby nakonec v naší rodině měli a mají místo celkem 3 voříšci a tři němečtí ovčáci a jeden australáček. Bohužel, i když pejsci z mého „dětství“ poslušnost zvládali, nikdy z toho nebylo „nic víc“.

 

Já a moji psi

Darshi (*2004 – +2019) – kříženec

Asi mi každý dáte za pravdu, že vlastní pes je vlastní pes, a tak na střední škole obohatila můj život psí holka (NO x SO), kterou jsem pojmenovala Darshi, která byla už JEN moje a se kterou jsem pracovala pouze já. A tak začala naše společná cesta kynologií. Počátky byly hodně krušné zejména proto, že nový pes nebyl doma vítaný, ale i tak jsme všechno zvládly. Složily jsme několik zkoušek z poslušnosti, získaly canisterapeutický průkaz a spoustu zájmů a aktivit. Dala mým dnům neobyčejný rozměr a jen díky ní mohu děkovat za to, jaká jsem a také za to, co dělám. Vždycky mě podržela nad vodou. Všechny naše výkony, které já zkazila, ona zachránila. Je pro mě velkým a skvělým učitelem. Dášenka odešla za duhový most v únoru 2019 a nikdy na ni nezapomeneme.

 

Tazz (*2012) – DoTazz Valkar – AUO

Neustále mě udivuje, kde bere tolik energie. Je vždy připraven k akci, k jakékoli a to i když já rozhodně ještě připravená nejsem. Spolupráce s ním mi dělá ohromnou radost. To nadšení do každé činnosti mě nakopává stále dál a dál i přes jeho občasné „podpásovky“. Každým dnem pracuje na mé sebekontrole, na mém kvalitním vzdělávání v oblastech pochopení psychiky našich křehkých chlupatých stvořeníček a učí mě obrovské a nekonečné pokoře.
S Tazzmánkem jsme se shodli na tom, že naší nejoblíbenější společnou činností je dogfrisbee a já jsem ráda, že jsme v něčem za jedno. S diskem se mění na trysko-chlupatou-raketu a nevnímá nic jiného. Dál cvičíme poslušnost, ať už obedience nebo sportovní, dogdancing, trochu chodíme na stopičky, obrany,… Jeho nasazení, radost ze života a lumpáren je prostě úžasná. Je mi jasné, že s Tazzem se nikdy nudit rozhodně nebudu, že mě nikdy nenechá usnout na vavřínech a že mi bude každý den dávat nové a nové lekce.

 

Bezzu (*2019) – Brave to fly Verline – AUO

Tahle malá čertice nám dělá společnost od léta 2019 a všechno má teprve před sebou. Naše plány nejsou předem nijak dané, ale jedno je jasné, prvně musíme zmáknout život a třeba potom se ukážeme i v oblastech dogdancingu a dogfrisbee.

Zatím je to milá a šikovná psí holka, kterou baví lumpačit kde jen to jde, všechno okusovat a pěkně nahlas projevovat svoji nespokojenost s aktuální situací. Hezky reaguje na své jméno i přivolání, zvládá různá prostředí a situace, zvládá cestování i pobyt v kenelce na cestách a hezky si hraje s hračkou.

 

 

Naše sportovní úspěchy

S Dášenkou jsme soutěžily hlavně ve sportovní kynologii, ze které máme také poličku plnou pohárů, dále jsme se věnovaly dogfrisbee, flyballu (oboje i závodně), obedience (zkoušky, závody) a rekreačně i dogdancingu. Díky „slabší“ koliácké povaze nejsou naše výkony vrcholové, ale i když byl výcvik často náročný, objevila se nechuť ke hraní i k pamlskům, vše jsme spolu nakonec překonaly a za míček nebo letící disk bychom potom položily život. Pravidelně jsme chodily na tréninky a užívaly si společnosti psích kamarádů a stejně pomatených lidí.

S Tazzíkem je pro mě obří radostí pracovat, jeho snaha zavděčit se, je snad nekonečná!!! Odmítla jsem ho někam hnát a tlačit a proto šel na své první zkoušky „AŽ“ ve dvou a půl letech a zvládl je na výborně! Byly to zkoušky dogdancingové. Od roku a půl jsme závodili také ve frisbee, v distančních disciplínách, ale ta největší frisbee jízda začala až ve chvíli, kdy jsem se odhodlala jít i na freestylové závody, které nám sedí mnohem víc a moc nás baví! Ve svých 4 letech má Tazzík splněny 4 dogdancingové zkoušky a udělený titul Master of Dogdancing 1. stupně, 2 dogdancingové zkoušky 2. stupně, 3 x OB – Z, OB – 1, BH, 4 x vyskákanou bednu na freestylových frisbee závodech a pro mě perfektní umístění na ME v dogfrisbee, kde jsme skončili 20. z 95 týmů. Zkoušek sice není moc, ale pro mě to o tomhle vůbec není. Jde mi o to, aby byli spokojení a hlavně v pohodě. Jsem strašně ráda za každý výlet, který spolu absolvujeme, baví mě naše tréninky, náš společný život.

 

Plány do budoucna – ENJOY OUR LIFE!!! TOGETHER!!!

Moji psi jsou pro mě vším a určitě chci být lepší paničkou se kterou je pořád zábava. V rámci výcviku psů se chci dále vzdělávat na dalších vybraných seminářích, abych mohla psům a jejich páníkům pomáhat lépe než doposud, protože je to věc, která mě naplňuje.

Absolvované semináře, školení a kurzy

Seminář s Alexou Caprou o agresi mezi psy a komunikaci psů
Seminář s Jane Killion
(„Jak trénovat nemožného psa, aneb i prasátka mohou létat“)
Seminář s Turid Rugaas
Seminář s Amber Batson– poruchy chování
Klikrem ke zklidnění – Emma Parsons
Seminář s Patrycjou Kowalczyk
Semináře s Františkem Šustou – Pozitivní posilování, Trénink je rozhovor, Trénink je v hlavě, Besedosemináře Jak naučit, Jak odnaučit, Práce se skupinou, Praktické lekce.
Semináře s GabrielleHarris
Webináře Susan Garrett, Martiny Klimešové, Jitky Janáskové,…
Přivolávačské hry s Pavlou Klučkovou, s Kačkou Lerlovou, s Petrou Marečkovou
Seminář pozitivní motivace
Seminář „Agrese mezi psy“
Komunikační víkend Koira
Seminář Stres ve psích sportech
Seminář péče o psího sportovce s Helou Potfajovou
Semináře Cvičení na míčích
Posilování a fyzická příprava psa s Katkou Lerlovou
Seminář dogfitness
Seminář Motivace a pozornost
Přednáška s Kateřinou Novosádovou o BARFu
Přednáška MVDr. Štourače o BARFu
Základy agility s Katkou Lerlovou
Semináře obedience a dogdancingu, ale i sportovní kynologie
Kurz dornovy metody pro zvířata
Asi tisíc táborů a seminářů dogfrisbee …